
ędzie skuteczna psychoterapia, prowadzona przez doświadczonego praktyka. Co więcej, jeśli odpowiada nam przy tym terapia grupowa, zyskamy szansę na poznanie innych osób, które doświadczyły podobnych problemów. To sprawi, że nie tylko podejmiemy efektywne leczenie, ale także zrozumiemy, że nie jesteśmy sami z naszą sytuacją.
Psychoterapia to jedna z metod leczenia
Są na świecie osoby, które zmagają się z chorobami psychicznymi. Takich osób niestety jest coraz więcej, jednak z każdym rokiem jest również coraz więcej osób zdolnych pomagać takim osobom. Psychoterapia to jedna z metod leczenia takich problemów. Najczęściej wygląda to tak, że raz w tygodniu mamy spotkanie z psychoterapeutą. Na tym spotkaniu podsumowujemy ubiegły tydzień i jesteśmy w dobrym nastawieniu do kolejnego. Jedną z największych zalet psychoterapii jest terapia grupowa, dzięki której możemy wyeliminować problem psychiczny ( np. uzależnienie) z pomocą innych ludzi i co za tym idzie mieć większą satysfakcję z pokonania problemu.
Na czym polega psychoterapia?
Dbanie o komfort i zdrowie psychiczne jest bardzo istotne dla naszego codziennego dobrostanu. Jeśli czujesz się przytłoczony, zmęczony, a Twoje samopoczucie uniemożliwia Ci efektywne funkcjonowanie na co dzień, warto rozważyć konsultację psychologiczną.
Psychoterapia, obok farmakoterapii, jest podstawową formą leczenia chorób i zaburzeń psychicznych. W zależności od nurtu psychoterapeutycznego, spotkania z terapeutą mogą przebiegać na różne sposoby. Możliwa jest terapia grupowa, polecana zwłaszcza dla osób doświadczających trudności w kontaktach interpersonalnych oraz terapia indywidualna.
Psychoterapia grupowa i indywidualna
Czym różnią się terapia grupowa i indywidualna?
Ta pierwsza skupia się na relacjach pomiędzy uczestnikami grupy. W chwili pierwszego spotkania rusza tzw. proces grupy. Ma on swoją dynamikę i zależny jest od tego, z czym przychodzą poszczególne osoby oraz jakie emocje odzywają się w nich przy kontakcie z drugim człowiekiem. Psychoterapia indywidualna sprawia, że najważniejsza staje się relacja pomiędzy klientem a terapeutą. Dzięki temu klient może przyjrzeć się swoim schematom reagowania, uzdrowić traumy i ponownie zaufać.