
atolog zajmuje się zębami i je leczy wyrywa, albo wybiela. Okulista natomiast zajmuje się oczami, wykonuje operacje, zakrapia oczy, lub prześwietla, sprawdzając czy od ostatniej wizyty wzrok pacjenta jest na tym samym poziomie. Jeśli tak nie jest, zaleca na przykład wymianę dotychczasowych szkieł w okularach. To tylko kilka przykładów medycznych specjalizacji, bo przecież jest ich więcej.
Niektóre z nich nie są zdiagnozowane
Choroby towarzyszą nam naprawdę przez całe życie. Niektóre z nich nie są zdiagnozowane, a inne tak. Nie da się ukryć, że większość Polaków wstydzi się pójść do lekarza, ponieważ nie wypada lub najzwyczajniej nie mają na to czasu. Jak zacznie się już coś dziać, trafiają do lekarza. Wielokrotnie kardiolog zleca wówczas szereg badań, w tym i ekg, by wykluczyć różne choroby. Pamiętaj jednak o jednym - nawet jak wreszcie zdecydujesz się pójść w końcu do lekarza i medycyna jest wysoko rozwinięta, to nie rób tego za późno.
Medycyna ma wiele dziedzin i jedną
Medycyna ma wiele dziedzin i jedną z nich jest właśnie kardiologia. Jest ona jedną z najbardziej rozwiniętych dziedzin medycyny na całym świecie i zajmuje się schorzeniami serca oraz naczyń krwionośnych. Choroby serca są najczęstszymi dolegliwościami i jednocześnie główną przyczyną przedwczesnej śmierci wielu osób. Duszności, omdlenia i ucisk w klatce piersiowej to najczęstsze dolegliwości, z jakimi pacjenci decydują się wizytę u lekarza specjalisty. Badania u kardiologa zazwyczaj zaczynają się od szczegółowego wywiadu z pacjentem, a następnie wykonywane jest badanie EKG, czyli elektrokardiografia serca.